Szerződési feltételek

A fogyasztókra ( fizikai személyekre) vonatkozó ÁLTALÁNOS KERESKEDELMI FELTÉTELEK, amelyek 2024.12.05-től érvényesek.

 

A jelen általános szerződési feltételek a Polgári Törvénykönyvről szóló 89/2012. sz. törvény (a továbbiakban: Polgári Törvénykönyv) 1751. § (1) bekezdésének rendelkezéseivel összhangban szabályozzák a RobZone Europe, Průmyslová 1472/11, Prága 15 - Hostivař 102 00, Cseh Köztársaság, Průmyslová 1472/11, Prága 15 - Hostivař 102 00, Csehország közötti jogokat és kötelezettségeket,  adószám: CZ27430146, cégjegyzékszám: 27430146 (a továbbiakban „eladó"), egyfelől, és az egyéni vásárlók másfelől. Bankszámlaszám: 117 37076-23725852, OTP Bank.

Fogyasztónak minősül minden olyan személy, aki üzleti tevékenysége vagy önálló foglalkozásának gyakorlása körén kívül szerződést köt egy vállalkozóval, vagy más módon üzletet köt vele.

A kötelező érvényű megrendelés elküldésével a fogyasztó megerősíti, hogy a szerződés megkötése előtt elolvasta a jelen ÁSZF-et, amely a személyes adatok védelmére vonatkozó általános szerződési feltételek, a panaszeljárás és a www.robzone.hu weboldalon található „Szállítás” és „Használati utasítás” című dokumentum szerves részét képezi, valamint hogy elolvasta és kifejezetten elfogadja azokat, a megrendelés elküldésének időpontjában érvényes és hatályos változatban.

I. A szerződés megkötése

1. A fogyasztó és az eladó közötti szerződés a megrendelés elfogadásáról szóló visszaigazolásnak az eladó általi kézbesítésével jön létre.

2. Ha a vevőnek az eladó általi visszaigazolás vagy az adásvételi szerződés megkötésének időpontját követően szüksége van megrendelése vagy az adásvételi szerződés módosítására, ez a módosítás csak a vevő és az eladó közös megegyezése után lehetséges.

3. Az áruház webes felületén elhelyezett áruk bemutatása tájékoztató jellegű, és az eladó nem köteles adásvételi szerződést kötni ezekre az árukra vonatkozóan. A Polgári Törvénykönyv 1732. cikkének (2) bekezdése nem alkalmazható.


II. Vételár

1. Az árak a megrendelés időpontjában érvényesek és véglegesek, azaz tartalmazzák az ÁFA-t, vagy bármely más olyan adót és díjat, amelyet a fogyasztónak az áru megszerzéséhez fizetnie kell.

2. Az áru szállításának ára a fogyasztó által választott szállítási módnak megfelelően van feltüntetve, és a végső ár tartalmazza.

3. Az eladó által szállított áruk vételárát a vevőnek az alábbi módok valamelyikén kell megfizetnie:
a) online fizetés hitelkártyával vagy online banki átutalással
b) átutalással az Eladó bankszámlájára a Vevő e-mail címére küldött megrendelés visszaigazolásban megadott fizetési adatok alapján. A változó szimbólum a rendelés száma. A fogyasztó köteles a fizetést a megrendelés visszaigazolásától számított 14 napos fizetési határidőn belül teljesíteni.

4. Ha a vételárat az esedékességtől számított 5 napon belül sem fizetik ki, vagy ha az árut a fuvarozó a szállítás napján szállítja le, a felek megállapodnak abban, hogy a szerződés érvénytelen.

5. A vételár vagy az ezen árukra vonatkozó előleg megfizetésének időpontja az eladó számláján történő jóváírás vagy a pénz készpénzzel történő átadása az eladónak vagy az áru fuvarozójának.

 

III. A tulajdonjog fenntartása

Az áru tulajdonjoga a fogyasztóra a teljes vételár kifizetésével száll át, beleértve az áru szállításának és kiszállításának árát is.

IV. Az áruk szállítása
  1. Az eladó az árut a Magyar Posta szállítmányozó céggel szállítja a vevőnek a vevő által a megrendelésben megadott címre vagy a megrendelésben kiválasztott Packeta.hu feladóhelyre, ahol a Vevő a Packeta feladóhelyein veszi át az árut.
  2. A nem Magyarországra történő kiszállításról egyedileg kell megállapodni e-mailben, a kiszállítás árát is beleértve. Ebben az esetben a szállítási árat ezután az alábbi formák valamelyikében tárgyaljuk meg, és a www.robzone.hu weboldalon feltüntetett szállítási díjszabás nem lesz érvényes.
  3. Az áru kiszállítása csak munkanapokon történik. Az olyan megrendelések esetében, ahol az árut szombaton, vasárnap vagy munkaszüneti napon kell vagy lehet szállítani, az árut az azt követő első munkanapon szállítják ki.
  4. A fuvarozó által szállított árukat az Eladó mindig a szokásos módon védőcsomagolásba csomagolja, hogy megakadályozza az áru sérülését, ahol a használt védőcsomagolás, vagy annak nyomtatása vagy leírása nem egyezik meg a szállított áruval. A szállított árukat mindig a védőcsomagoláson található címkével azonosítják, amely tájékoztatja a vevőt a szállítmány tartalmáról.
  5. Abban az esetben, ha az Eladó által visszaigazolt érvényes megrendelés alapján a fuvarozó által küldött áru átvételét jogi okokon kívüli okokból megtagadják, vagy a Vevő nem nyújt megfelelő segítséget az áru átadásához, az Eladó jogosult a Vevőtől az ésszerűen felmerült költségek, különösen a tárolási díj, amelyet a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően határoznak meg, valamint a szállítási költség, beleértve az áru újbóli kiszállításának költségeit is, megtérítését követelni. A felek a fuvarköltséget 2 500 Ft-ban állapították meg, és a felek ezt az összeget megfelelőnek tartják.
   V. Az adásvételi szerződéstől való elállás és annak felmondása
  1. A felek közös megegyezéssel bármikor elállhatnak a közöttük már megkötött adásvételi szerződéstől. Ez a megállapodás kizárólag szöveges formában történhet, vagy az adásvételi szerződés felmondásáról szóló külön aláírt megállapodás formájában, vagy a felek közötti bizonyíthatóan e-mailben történő kommunikáció útján, amelyben az egyik fél kéri az adásvételi szerződés felmondását, a másik fél pedig elfogadja azt, amely esetben az adásvételi szerződés felmondásának feltételeiről is meg kell állapodniuk a feleknek.
  2. Abban az esetben, ha abban az időpontban, amikor a felek az adásvételi szerződést ilyen közös megegyezéssel fel akarják mondani, és a vevő által megrendelt áru már a rendelkezésére áll, e megállapodás megkötésére csak írásban van lehetőség, az áru eladónak történő átadásával (visszaszolgáltatásával) egyidejűleg, ugyanolyan állapotban, mint ahogyan a vevő az árut az eladótól átvette.
  3. Abban az esetben, ha a vevő által megrendelt árut nem lehet leszállítani, és az eladó teljesítése harmadik személy vagy az ilyen áru nem közvetlenül az eladó által okozott elérhetetlensége miatt lehetetlenné válik, az eladó elállhat a szerződéstől. Részleges nem megfelelő teljesítés esetén az eladó csak a meg nem valósítható teljesítés mértékéig állhat el a szerződéstől.
  4. Amennyiben az eladó késedelembe esik kötelezettsége teljesítésével, azaz különösen az áru leszállításával, a fogyasztónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől, ha az eladó még ésszerű póthatáridőn belül sem teljesíti kötelezettségét.

Ezek a rendelkezések nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy távollevők között kötött szerződések esetén az áru átvételétől számított 14 napon belül elálljon a szerződéstől.

 VI. Elállás az adásvételi szerződéstől az áru átvételétől számított 14 napon belül

  1. A Vevő tudomásul veszi, hogy a Polgári Törvénykönyv 1837. szakaszának rendelkezései szerint a Vevő kívánsága szerint vagy a Vevő személye számára módosított áru szállítására vonatkozó adásvételi szerződés, a romlandó áru szállítására vonatkozó adásvételi szerződés, valamint az olyan áru szállítására irányuló szerződésből, amelyet a szállítást követően visszafordíthatatlanul összekevertek más áruval, olyan lezárt csomagolású áru szállítására irányuló szerződésből, amelyet a fogyasztó kivett a csomagolásból, és amelyet higiéniai okokból nem lehet visszaszolgáltatni, valamint hang- vagy képfelvétel vagy számítógépes program szállítására irányuló szerződésből, ha a fogyasztó az eredeti csomagolást megrongálta.
  2. Hacsak nem az (1) bekezdésben említett esetről vagy más olyan esetről van szó, amelyben az adásvételi szerződéstől nem lehet elállni, a vevőnek joga van az adásvételi szerződéstől a Polgári Törvénykönyv 1829. § (1) bekezdésében foglaltak szerint az áru átvételétől számított tizennégy (14) napon belül elállni; ha az adásvételi szerződés tárgya többféle áru vagy több rész szállítása, ez a határidő az utolsó áruszállítás átvételének napjától számít. Az adásvételi szerződéstől való elállást az előző mondatban meghatározott határidőn belül kell elküldeni az eladónak. Az adásvételi szerződéstől való elálláshoz a vevő használhatja az eladó által rendelkezésre bocsátott mintanyomtatványt, amely az általános szerződési feltételek mellékletét képezi. A vevő az adásvételi szerződéstől való elállást többek között az eladó üzleti címére vagy az eladó info@robzone.com e-mail címére küldheti.
  3. Az adásvételi szerződéstől való, a (2) bekezdés szerinti elállás esetén az adásvételi szerződés eleve érvényét veszti. Az árut a szerződéstől való elállástól számított tizennégy (14) napon belül vissza kell küldeni az eladónak. Ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, a vevő viseli az áru eladóhoz történő visszaküldésének költségeit, még akkor is, ha az áru jellegéből adódóan nem küldhető vissza szokásos postai úton.
  4. A Szerződéstől való, a (2) bekezdés szerinti elállás esetén az eladó a vevőtől kapott pénzeszközöket a Vevőnek a Szerződéstől való elállását követő tizennégy (14) napon belül ugyanolyan módon köteles visszaadni, ahogyan az Eladó a Vevőtől megkapta azokat. Az Eladó jogosult a Vevő által nyújtott teljesítést már az áru Vevő általi visszaszolgáltatásakor vagy más módon is visszaadni, feltéve, hogy a Vevő beleegyezik, és a Vevőt nem terheli többletköltség. Ha a Vevő eláll az adásvételi szerződéstől, az Eladó nem köteles a kapott pénzösszegeket a vevőnek visszaadni, mielőtt a vevő az árut visszaküldi neki, vagy igazolja, hogy az árut a vállalkozónak elküldte.
  5. A Vevő felel az Eladóval szemben az áru értékének minden olyan csökkenéséért, amely az áru nem tesztelés céljából történő kezeléséből adódik, a kereskedelmi üzletben történő kezeléshez hasonló módon és mértékben. Az áru értékcsökkenése ebben az esetben általában:

1. fázis = Az amortizálódott tartozékok (pl. oldalsó kefék, szűrők, felmosórongy) cseréje = 6350 Ft.

2. fázis = Az elhasználódott tartozékok és a porszívó sérült részeinek cseréje (pl. karcos borítás) = 13 400 Ft.

3.fázis = A porszívó és a porszívó alapjának megromlott tartozékainak és sérült alkatrészeinek cseréje (all-in-one állomással rendelkező modellek) = 25 500 Ft.

Az Eladó jogosult az áru értékcsökkenését a Vevőnek kiszámlázni és beszámítani a Vevőnek az Eladóval szemben fennálló követeléseibe.

 

  1. Az Eladó jogosult az adásvételi szerződéstől bármikor elállni, amíg a Vevő át nem veszi az árut. Ebben az esetben az Eladó köteles a vételárat a Vevőnek indokolatlan késedelem nélkül, készpénzben a Vevő által megjelölt számlára visszatéríteni.
  2. Ha a vevőnek az áruval együtt ajándékot is adnak, az eladó és a vevő közötti ajándékozási szerződés azzal a feltétellel jön létre, hogy ha a vevő eláll az adásvételi szerződéstől, az ajándékozási szerződés az ilyen ajándékra vonatkozóan hatályát veszti, és a vevő köteles az ajándékot az áruval együtt az eladónak visszaszolgáltatni.

 

VII. Ellentmondás az adásvételi szerződésnél

Az Eladó felelős a Vevővel szemben azért, hogy az áru átvételkor hibátlan állapotban legyen. Az eladó különösen azért felel a vevővel szemben, hogy az áru átvételének időpontjában a vevő:

a) az áru rendelkezik a felek között megállapodott jellemzőkkel, megállapodás hiányában pedig az eladó vagy a gyártó által leírt jellemzőkkel, illetve a vevő által az áru jellegére tekintettel és az általuk végzett reklám alapján elvárt jellemzőkkel,

b) az áru alkalmas arra a célra, amelyre az eladó állítása szerint használni kívánják, vagy amelyre az ilyen jellegű árukat általában használják,

c) az áru minőségében vagy kivitelezésében megfelel az elfogadott mintának vagy mintadarabnak, ha a minőséget vagy kivitelezést az elfogadott minta vagy mintadarab alapján határozták meg,

d) az áru a megfelelő mennyiségben, méretben vagy súlyban van; és az áruk megfelelnek a jogszabályok követelményeinek.

Ha a hiba az átvételtől számított 12 hónapon belül jelentkezik, az árut úgy kell tekinteni, hogy az átvételkor hibás volt.

 

VIII. Panasztétel

  1. A panaszokkal kapcsolatos kérdésekkel, a panaszok eljárásával, a megrendelt és a ténylegesen leszállított áru közötti eltéréssel az Eladó Panaszkezelési Szabályzata foglalkozik, amelynek tartalmát a fogyasztó az adásvételi szerződés megkötésekor köteles megismerni, és amelynek tartalmát az Eladó a honlapján közzétesz.
  2. Az áru nem lehet a szokásos elhasználódás mértékét meghaladóan szennyezett, és nem akadályozhatja az áru javítását. Abban az esetben, ha az eladó úgy ítéli meg, hogy az áru a szokásos elhasználódásnak megfelelő mértéket meghaladóan szennyezett, az eladó a fogyasztó költségére megtisztítja a reklamált árut'



IX. Felelősség a hibás teljesítmény eseténanasztétel
  1. A hibás teljesítés okából eredő jogok gyakorlására két év áll rendelkezésre; akkumulátor esetén az élettartam hat hónap.
    Ezen időszakon belül a vevő jogosult az áru hibás teljesítéséből eredő hibákat az eladóval szemben az Általános Szerződési Feltételekben, a vonatkozó jogszabályokban és a jelen Szabályzatban meghatározott alábbi feltételek szerint érvényesíteni.
  2. Az Eladó nem vállal felelősséget az Árukban keletkezett károkért, amelyek az Áruk nem megfelelő beszerelése vagy az Áruk más Árukkal való használata vagy kombinált használata miatt keletkeztek, ha az Áruk gyártója vagy az Eladó által adott használati utasításokat vagy beszerelési utasításokat megszegték, vagy ha az Áruk használata az Áruk jellegével és rendeltetésével ellentétes módon történt.
  3. A hibás teljesítésből eredő jogok akkor sem érvényesíthetők, ha az áru a vevő általi átvételt követően mechanikai sérülést szenvedett, vagy ha az elhasználódás az áru szokásos használatából ered, vagy ha az az áru természetéből adódik, vagy ha az áru az elektromos hálózat feszültségének instabilitása miatt sérült, vagy ha az árut a dokumentációban szereplő használati feltételek megsértésével használták, különösen, ha a vevő túlterhelte vagy nagyobb teljesítményre módosította, mint amire az árut általában tervezték. Az eredeti biztonsági és pecsétjelek eltávolítása vagy megbontása az áruk nem szakszerű manipulálására utaló bizonyítéknak tekinthető.
  4. Abban az esetben, ha az áru az átvétel időpontjában és az áru átvételétől számított 24 hónapig nem felel meg a 89/2012. sz. törvény 2161. szakasza szerinti minőségnek, a vevőt megilletik a 89/20123. sz. törvény 2169. szakaszában előírt jogok, azaz:

    Ha a termék nem rendelkezik a 2161. §-ban meghatározott tulajdonságokkal, a vevő követelheti egy új, hibátlan termék cseréjét is, kivéve, ha ez a hiba jellege miatt ésszerűtlen, de ha a hiba a terméknek csak egy részét érinti, a vevő csak a rész kicserélését követelheti; ha ez nem lehetséges, elállhat a szerződéstől. Ha azonban ez a hiba jellegét tekintve aránytalan, különösen, ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül kijavítható, a vevő jogosult a hiba ingyenes kijavítására.

    A vevőnek joga van új termék szállítatásához vagy az alkatrészt kicseréltetni még eltávolítható hiba esetén is, ha a termék a javítást követően a hiba megismétlődése vagy nagyobb számú hiba miatt nem használható megfelelően. Ebben az esetben a vevőnek joga van a szerződéstől való elállásra is.

    Ha a vevő nem áll el a szerződéstől, vagy nem él a hibátlan új termék, a termék egy részének kicserélése vagy a termék kijavítása iránti jogával, méltányos árengedményt követelhet. A vevő akkor is jogosult méltányos árengedményre, ha az eladó nem képes új, hibátlan termék szállítására, a termék egy részének kicserélésére vagy a termék kijavítására, valamint ha az eladó a hibát nem orvosolja ésszerű időn belül, vagy ha az orvoslás jelentős nehézségeket okozna a fogyasztónak.

    A Ptk 2161§ (5) bekezdése szerint, ha a hiba az átvételtől számított egy éven belül jelentkezik, úgy kell tekinteni, hogy a termék már az átvételkor is hibás volt, kivéve, ha a termék jellege vagy a hiba ezt kizárja. Ez a határidő nem jár le arra az időre, amíg a vevő a terméket nem tudja használni, ha jogosan mutatott rá a hibára.

    Az új Ptk. 2165. § (4) bekezdése szerint, ha a vevő jogosan kifogásolta az eladót, az új Ptk. 2165. § (1), (2) bekezdése szerinti határidő nem jár le arra az időre, amely alatt a vevő a terméket nem használhatja.

    Abban az esetben, ha a vevő a Ptk. 1924. §-a alapján jogosult az e jog gyakorlása során ésszerűen felmerült költségek megtérítésére. Ha azonban a vevő ezt a kártérítési jogot nem gyakorolja a hibára való rámutatásra nyitva álló határidő lejártát követő egy hónapon belül, a bíróság nem ad helyt a jognak, ha a vevő arra hivatkozik, hogy a kártérítési jogát nem gyakorolta időben
X. A káresemény kockázatának átruházása

Fogyasztó esetében az áru sérülésének kockázata abban a pillanatban száll át a fogyasztóra, amikor az árut átveszi a fuvarozótól, aki az árut a fogyasztónak átadja, vagy abban a pillanatban, amikor a vevő késedelembe esik az áru átvételével.

 

XI. A vásárlók személyes adatai

A személyes adatok védelmét külön megállapodásban határozzuk meg itt: Adatvédelmi szabályzat.

XII. Szállítás és kommunikáció

  1. A Vevő vállalja, hogy az Eladóval az Eladó webáruházában a Vevő megrendelésében megadott e-mail és postai címen kommunikál. A Vevő vállalja továbbá, hogy e címek megváltozása esetén haladéktalanul kapcsolatba lép az Eladóval, hogy a webáruházban történő regisztrációjában e címek módosítását elvégezze.
  2. Ha az Eladó a Vevőnek e-mailben vagy postai úton a Vevő által megadott címre küld iratot, szándéknyilatkozatot vagy egyéb küldeményt, az ilyen iratokat, szándéknyilatkozatokat és küldeményeket legkésőbb a feladás napjától számított tizedik napon kézbesítettnek kell tekinteni, igazolt kézbesítés hiányában.
  3. A Vevő e cikk szerinti kötelezettségeinek megszegése esetén, különösen a helyes postai vagy e-mail cím megadásának elmulasztása, vagy az ilyen változást követően az Eladóval való azonnali kapcsolatfelvétel elmulasztása az Eladó adatainak a tényeknek való megfelelés érdekében, a Vevő köteles az okozott kárért kártérítést fizetni az Eladónak. Erről a kötbérről az Eladó bármikor lemondhat, de célja, hogy kiküszöbölje az Eladónak a Vevő által megadott, nem létező címekre történő dokumentum- vagy postai küldéssel járó felesleges költségeit.

 

XIII. A peres ügyek rendezése

A Robzone és a Vevő közötti jogviták peren kívül is rendezhetők. Ebben az esetben a Vevő - fogyasztó kapcsolatba léphet a peren kívüli vitarendezési szervvel, amely például a Cseh Kereskedelmi Felügyelet, email: adr@coi.cz, honlap: adr.coi.cz, vagy online rendezheti a vitát az Európai Bizottság platformján keresztül a következő internetes címen: http///ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

XIV. Záró rendelkezések

  1. A Vevő a jelen Általános Szerződési Feltételek teljes tartalmának elolvasása után, szabad, valódi és komoly akarata alapján elfogadja azok tartalmát. A Vevő kijelenti továbbá, hogy megismerte az Eladó Panaszkezelési eljárását, és elfogadja annak tartalmát.
  2. A jelen Általános Szerződési Feltételek elfogadásával a Vevő egyúttal kijelenti, hogy érdekelt az Eladótól történő vásárlásban és egy érvényes és hatályos adásvételi szerződés megkötésében. A jelen Általános Szerződési Feltételek a www.robzone.hu oldalon is elérhetőek. Az Eladó jogosult a jelen Általános Szerződési Feltételek kiegészítésére és módosítására a vonatkozó jogszabályok változásával és az árupiaci változásokkal összefüggésben. A módosítás a www.robzone.hu honlapon történő közzététellel lép hatályba.
  3. A jelen Általános Szerződési Feltételek vagy a felek közötti szerződéses megállapodások bármely rendelkezésének érvénytelensége nem érinti a többi rendelkezés érvényességét és hatékonyságát.
  4. A www.robzone.hu szerveren történő szerződéskötéssel a Vevő teljes mértékben elfogadja a www.robzone.cz Általános Szerződési Feltételek szövegét. Az Általános Szerződési Feltételek 2024.12.5-től érvényesek.

 

A fent említett feltételek vonatkoznak azokra a jogi személyekre és vállalkozókra is, akik nem üzleti tevékenységük során kötnek szerződést, a teljes VI. cikk kivételével. Az üzleti tevékenysége során szerződést kötő vállalkozó esetében a fenti feltételek alkalmazandók, kivéve a VI. és VII. cikk egészét, a következőkkel együtt:

A minőségi garancia 1 évre szól.

Az adásvételi szerződéstől való elállás esetén az árut az elállás elküldésétől számított 7 munkanapon belül vissza kell küldeni az eladónak. Az eladó köteles a pénzt az áru vevő általi átvételétől számított 14 napon belül visszatéríteni.

Abban az esetben, ha a Vevő megszegi az előző mondat szerinti kötelezettségét, az Eladó jogosult az áru vételárának 0,1%-át kitevő kötbérre az áru visszaküldésével való késedelem minden egyes napjára, függetlenül a Vevő hibájától, de maximálisan az áru vételárának erejéig.

A vevő nem jogosult az áru szállítási árának visszatérítésére, mivel abban a pillanatban az eladó már kifizette a szállítás árát egy harmadik félnek, és a szállítás már megtörtént.

 

A hibás teljesítés miatti felelősség esetén a vevőt a következő jogok illetik meg:

Ha a termék nem rendelkezik a 2161. §-ban meghatározott tulajdonságokkal, a vevő követelheti egy új, hibátlan termék szállítását is, kivéve, ha ez a hiba jellegét tekintve ésszerűtlen, de ha a hiba a terméknek csak egy részét érinti, a vevő csak ennek a résznek a kicserélését követelheti; ha ez nem lehetséges, elállhat a szerződéstől. Ha azonban ez a hiba jellegét tekintve aránytalan, különösen, ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül kijavítható, a vevő jogosult a hiba ingyenes kijavítására.

A vevőnek jogában áll továbbá, hogy eltávolítható hiba esetén új terméket szállítsanak vagy alkatrészt cseréljenek ki, ha a termék a javítást követően a hiba megismétlődése vagy a hibák nagyobb száma miatt nem használható megfelelően. Ebben az esetben a vevőnek joga van a szerződéstől való elállásra is.

Ha a vevő nem áll el a szerződéstől, vagy nem él a hibátlan új termék szállítására, a termék egy részének kicserélésére vagy a termék kijavítására vonatkozó jogával, méltányos árengedményt követelhet. A vevő akkor is jogosult méltányos árengedményre, ha az eladó nem képes új, hibátlan terméket leszállítani, a termék egy részét kicserélni vagy a terméket kijavítani, valamint ha az eladó a hibát nem orvosolja ésszerű időn belül, vagy ha a hiba kijavítása jelentős nehézségeket okozna a fogyasztónak.